Aktualnie coraz więcej ludzi decyduje się na systematyczne treningi tego typu. Joga jest w naszym kraju coraz popularniejsza – szczególnie wśród kobiet. To sposób na to, aby – kolokwialnie pisząc – oczyścić głowę. Joga pozwala zrelaksować się, zapomnieć o kłopotach, które nas nękają w życiu prywatnym lub zawodowym. To rozwiązanie, które pozwala uzyskać zdecydowanie lepsze samopoczucie i bardziej promienne nastawienie do otaczającej nas rzeczywistości. Chcecie uprawiać jogę w zaciszu swojego domu lub mieszkania? W takiej sytuacji niezbędna jest odpowiednia mata. Co w tym aspekcie warto wybrać?

Dobry komponent to podstawa

Bardzo ważne jest to, aby zdecydować się na akcesoria wykonane przy użyciu dobrych komponentów. Może być wybrana między innymi mata do jogi zrealizowana przy użyciu PVC. Co oznacza ten skrót? To nic innego, jak polichlorek winylu. Statystyki pokazują, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na akcesoria zrealizowane z tego materiału. W tym miejscu trzeba wspomnieć o tym, że elementy tego typu muszą pochodzić od dobrego producenta. Wtedy macie gwarancję, że komponent jest najwyższej możliwej jakości. Takie elementy nie zawierają zatem żadnych szkodliwych i nikomu niepotrzebnych substancji toksycznych, powodujących alergię itp. Co jeszcze powoduje, że mata do jogi wykonana z PVC to dobre rozwiązanie? Chodzi między innymi o kwestie finansowe. Wcale zatem nie trzeba wydawać tak dużo pieniędzy, jak się komuś wydaje na samym początku. Na uwagę zwraca także antypoślizgowość. Ludzie podkreślają fakt, że doprowadzenie do czystości mat tego typu nie stanowi żadnego większego problemu. Takie akcesoria mogą być nawet prane w pralce. Są one solidne, trwałe, bardzo wytrzymałe.

Jakie inne parametry są istotne?

Co jeszcze brać pod uwagę wybierając tego typu akcesoria? Bez wątpienia mata do jogi powinna mieć właściwą grubość, czyli amortyzację. W tym aspekcie panuje naprawdę prosta zasada. Im większa grubość, tym większa amortyzacja nie tylko stawów, ale także kości. Jakie elementy są w tym temacie najlepsze? To maty posiadające grubość od 5 mm do 8 mm. Elementy tego typu służące do treningu muszą być również dostosowane do naszego wzrostu. Zwłaszcza, że w czasie niektórych ćwiczeń trzeba naprawdę bardzo mocno się rozciągać. Chcecie zapewnić sobie praktyczność? W takim razie wybierajcie maty stosunkowo lekkie. Tutaj górna granica powinna wynosić około 2 kg. Elementy z tej grupy powinny być również dopasowane do poziomu zaawansowania i stylu uprawianej jogi. W końcu można zdecydować się na ćwiczenia statyczne, dynamiczne, a nawet wykonywane w wysokich temperaturach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *