Strona Główna / A klasa / 4.11.2018 Legion Bydlin – Błysk Zederman 4-1 (0-0)

4.11.2018 Legion Bydlin – Błysk Zederman 4-1 (0-0)

Mecz mógł fantastycznie rozpocząć się dla Legionu lecz Piotr Maciąg nieznacznie chybił obok słupka. Wraz z upływającym czasem to Błysk o włos nie otworzył wyniku spotkania. Najpierw groźny strzał z dystansu sparował nasz bramkarz a niedługo po tym po błędzie całej formacji obronnej Bydlina i złym ustawieniu w sytuacji sam na sam znalazł się napastnik Błysku lecz w ostatniej chwili jego strzał został zablokowany. Zederman umiejętnie rozbijał ataki Legionu i groźnie kontratakował . Do końca pierwszej połowy tak naprawdę Legion nie zagroził poważnie bramce Błysku. W drugą odsłonę wchodzimy idealnie. Minutę po rozpoczęciu połowy po składnej wymianie podań przez naszych zawodników ofensywnych w sytuacji oko w oko znajduje się Krzysztof Osowski lecz bramkarz gości broni strzał naszego napastnika. Do piłki odbitej najszybciej dopada Maciąg i pewnym strzałem po ziemi umieszcza piłkę w bramce mimo rozpaczliwie interweniujących defensorów Zedermana. Po bramce jesteśmy przynajmniej o klasę lepsi od Błysku. Mamy kolejne sytuacje bramkowe do podwyższenia rezultatu. W między czasie o mało nie prezentujemy gola Błyskowi. Fatalny kiks naszego obrońcy przy wyprowadzaniu piłki zawodnik Zedermana wychodzi sam na sam mija naszego golkipera i w ostatniej chwili ofiarną interwencją popisuje się kapitan Legionu Wojciech Kalarus i blokuje strzał zmierzający do bramki. W 63 minucie potyczki centra „na nos” w pole karne naszego bocznego obrońcy Krzysztofa Kocjana i najwyżej do piłki wyskakuje Krystian Żelazny i głową wyprowadza Bydlin na dwubramkowe prowadzenie. Niedługo po zdobytej bramce ewidentny rzut karny dla Błysku po faulu naszego obrońcy. Pewny strzał z 11 m pod poprzeczkę wykonuje Moń. Końcówka meczu to dwa gole w przeciągu kilku minut dla Legionu które zamykają mecz. W 83 minucie kapitalnym strzałem z okolic 20 m popisuje się Mateusz Demarczyk a następnie w 85 minucie po strzale zza pola karnego i wyplutej przez bramkarza piłce dopada Piotr Maciąg i ustala wynik spotkania. Drużyna Błysku kończy mecz w 10 po drugiej żółtej kartce w konsekwencji czerwonej dla zawodnika gości.

Mecz w duchu fair play przyjaznej atmosferze. Sędziowanie na niezłym poziomie bez większych błędów. Po tej serii gier Legion wskakuje na 3 miejsce w tabeli i przedłuża do 11 meczów niesamowitą passę meczów bez porażki która trwa od 19 sierpnia ( porażka w Bydlinie 1:2 z Przeginią ).

Półkoszek – Kulawik, Kalarus, Wdowik (Stachurka), Kocjan (Gil) – M.Demarczyk 83′, Grzanka, D.Demarczyk (Żelazny 63′) Kozieł (Milanowski) – Maciąg 46′, 85′ (Nocoń), Osowski

Sprawdź także

29.09.2018 godz 16.00 Ospel Wierbka – Legion Bydlin 1-2 (0-0)

Konfrontacja trzeciej drużyny z czwartą drużyną ubiegłego sezonu rozpoczęła się od świetnego strzału w bramkę …