Strona Główna / A klasa / 29.09.2018 godz 16.00 Ospel Wierbka – Legion Bydlin 1-2 (0-0)

29.09.2018 godz 16.00 Ospel Wierbka – Legion Bydlin 1-2 (0-0)

Konfrontacja trzeciej drużyny z czwartą drużyną ubiegłego sezonu rozpoczęła się od świetnego strzału w bramkę Krzysztofa Osowskiego, lecz obrońca gospodarzy blokuje strzał zmierzający do bramki. Legion lepiej wszedł w mecz i raz po raz zagrażał bramce Ospelu. Duża ilość stałych fragmentów gry z naszej strony oraz sytuacji w których brakowało zamknięcia akcji na słupku. Ospel ograniczał się do gry długą piłką oraz groźnych kontr. Wierbka powinna mimo naszej przewagi objąć prowadzenie w meczu. Dogranie ze skrzydła do nabiegąjacego zawodnika gości i na szczęście strzał zawodnika z 4 m broni instynktownie bramkarz Legionu Jakub Sojka i paruje strzał na rzut rożny. W tej części gry Ospel ma jeszcze ” setkę ” po błędzie naszego stopera. Grający bardzo dobrze zawodnik z nr 18 wykłada piłkę na 5 m do nabiegającego partnera lecz uderza on w słupek i piłka wraca do rąk naszego bramkarza. W drugą połowę lepiej weszli gospodarze raz po raz śmierdziało pod naszym polem karnym. W 54 minucie silny wyrzut z autu w stylu Johna Arne Riisego zgranie głową zawodnika gospodarzy zamieszanie w naszym polu karnym. Niestety nie wybijamy piłki która trafia ostatecznie do zawodnika Wierbki i z 7 m puszcza ” proce ” w widły bramki Legionu. Po stracie bramki ruszyliśmy do odrabiania strat lecz z upływem czasu dochodziło do spięć na placu gry. Bardzo ostra gra zawodników Wierbki czego efektem chyba 6 żółtych kartek w meczu. W 70 minucie rzut rożny dla Legionu. Zamieszanie tym razem w drużynie Wierbki. Piłka spada pod nogi Macieja Grzanki i strzałem pod poprzeczkę doprowadza do wyrównania. Z ubiegającym czasem coraz więcej spięć boiskowych plus kibice wyzywają sędziów oraz zawodników Bydlina. W okolicy 80 minuty podanie do bramkarza Wierbki od obrońcy. Popełnia fatalny błąd wręcz ” babol ” w przyjęciu piłki. Do samego końca walczy o nią nasz niezawodny napastnik Osowski uprzedza bramkarza i pakuje piłkę do pustej bramki wyprowadzając nas na prowadzenie. Po bramce dla nas kolejne spięcia boiskowe w których sędzia pokazuje żółte kartki a spokojnie mógł pokazać czerwoną kartkę dla jednego z zawodników gospodarzy. W końcówce spotkania po rożnym główkuje jeszcze zawodnik Ospelu lecz pewnie piłkę chwyta Sojka.

Wygrywamy ważny mecz na bardzo trudnym terenie. Pokazujemy charakter i cechy wolicjonalne przy niekorzystnym wyniku i wywozimy 3 punkty.

Sędziowanie dobre. Sędzia główny temperowal zawodników Wierbki kartkami pokazuje ich 6 żoltych ( w większości za pyskowki i brutalne faule ) przy naszych 2 i tak jak napisałem wyżej zabrakło mu tylko decyzji o wyjęciu czerwieni dla przynajmniej jednego z graczy Ospelu.

Po meczu zawodnicy z Bydlina w drodze do szatni są wyzywani przez kibiców Wierbki od buraków oraz wieśniaków nawet przez kobiety z dziećmi. Pokaz prostactwa i obrazu nędzy i rozpaczy niestety. Naszym kibicom dziękujemy za liczny przyjazd i wspieranie nas na A-klasowym szlaku.

Bramki dla Legionu :
Maciej Grzanka
Krzysztof Osowski

Sprawdź także

Legion Bydlin – Unia Jaroszowiec 3:1 (1:1)

Derby Gminy Klucze stały na dobrym poziomie. Legion próbował napocząć rywala w początkowych minutach lecz …