Strona Główna / A klasa / NOWY SEZON 2017/2018

NOWY SEZON 2017/2018

Choć zdecydowana większość drużyn grających w olkuskiej A-klasie wróciła do poważnej rywalizacji czyli w Pucharze Polski, to czas na tę najważniejszą przychodzi już teraz. W sobotę 12 sierpnia startuje ligowy sezon 2017/2018!

Rozpoczynające się rozgrywki to niezmiennie nowe zestawienie drużyn. W gronie zespołów olkuskiej A-klasy znalazły się ekipy, które jeszcze nie grały w tej klasie rozgrywkowej mianowicie Hetman Dłużec i Spartak Charsznica, która przeniosła się z Podokręgu Kraków. Innym beniaminkiem został Northsat Miechów, który już zaszczycił szeregi A-klasy w sezonie 2013/2014. Ponadto zagrają spadkowicze Pogoń Miechów i Leśnik Gorenice.

Jak zwykle do nowego sezonu przystępujemy z nowymi nadziejami i aspiracjami. Kadra zespołu pozostała praktycznie niezmieniona porównując do jej stanu z poprzedniego sezonu z małymi wyjątkami. Do drużyny powrócili z Przeboju Wolbrom Krzysztof Kocjan i Jakub Sojka.

Drużyna jak do tej pory wzięła udział w rozgrywkach Pucharu Polski. W pierwszej rundzie wygraliśmy ze spadkowiczem z okręgówki Pogonią Miechów remisując w regulaminowym czasie gry 0:0 by wreszcie w karnych wygrać 7:6. W drugiej rundzie już było trochę łatwiej i nasza drużyna wygrała 5:2 z beniaminkiem Hetman Dłużec. Kolejna przeciwnik to aktualny czwartoligowiec KS Olkusz.

Na pierwszy ogień w nowym sezonie właśnie idzie drużyna Hetmana Dłużec. Oczywiście wszyscy liczymy na na udaną inaugurację rozgrywek i powtórzenie wyniku. Mecz zaplanowano na 15 sierpnia godz. 16,00 w Bydlinie.

Życzymy powodzenia w nowym sezonie.

Zarząd i kibice Legion Bydlin.

 

Sprawdź także

29.09.2018 godz 16.00 Ospel Wierbka – Legion Bydlin 1-2 (0-0)

Konfrontacja trzeciej drużyny z czwartą drużyną ubiegłego sezonu rozpoczęła się od świetnego strzału w bramkę …